Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66837 jautājumi, 283266 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Edgars

+12

 
 • 2

  Atbildes

 • 1 balss
 • 476 skatījumi

Uzņēmumi Latvijā un Eiropas Savienībā.

Bizness un finanses » Investīcijas

Labdien, šodien darbā pīpauzes laikā sākām runāt par politiku un uzņēmējdarbību eiropā, un viens krievs sāka runāt tā ka lielākā daļa Latvijas uzņēmumu ir nopirkuši ārzemnieki, Vācieši, Zviedri, Norvēģi utt, piemēram tādus uzņēmumus kā Jelgavas cukurs, Aldaris, Laima, utt, un ka no visa uzņēmuma palicis tikai brends, un ka visu Latviju piemeklēs tāds pats liktenis kā Ukrainu. Manas domas par to visu ir tādas ka ja uzņēmums pieder kādas citas valsts pilsonim, bet ražošana notiek Latvijas teritorijā, tad īpašnieks tāpat maksā nodokli Latvijas valstij 23.59% par katru darbinieku + vēl katrs darbinieks maksā nodokļos 33,5% no savas algas ko nopelna šajā uzņēmumā, un ievērojama daļa no uzņēmuma tāpat nonāk valsts kasē, neskatoties uz to vai uzņēmums pieder Vācietim, vai Latvietim.Protams visi vienmēr saka jā redziet kā Vācietis visu atlikušo peļņu kas paliek no uzņēmuma pāri pēc nodokļu nomaksas savāc uz savu Vāciju, bet padomājiet vai kāds Latvietis kuram pieder uzņēmums ar miljonu peļnu Latvijā savus miljonus pec nodokļu nomaksas baigi cenšas noguldīt 100% mūsu valstī? Es domā ka nē, jo viņš tāpat kā Vācietis savus miljonus ieguldīs visādās ārvalstu valūtu fondos, ārzemju īpašumos utt, tapēc grozi kā gribi, tas ir ES kapitālisms un nauda apgrozās pa visu ES. Savādāk būtu ja uzņēmums pieder 100% valstij, tad gan visa nauda paliek valsts kasē, bet cik tādu uzņēmumu ir citās ES valstīs kuri 100% pieder valstij, tad jau sanāktu komunisms. Kādas ir jūsu domas, un viedokļi pa šo tēmu?

Pirms 2 gadiem

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Māris Raugulis

+166435

 
Kopumā pareizi, tikai " ja uzņēmums pieder 100% valstij, tad gan visa nauda paliek valsts kasē" panaivi :)

pirms 2 gadiem  

Edgars , pirms 2 gadiem :

Nu jā tas tā par to ka visa nauda paliek valsts kasē bija tā uz ātro pateikts, protams ka tā nav, katrā valstī jau ir korupcija utt, katram ierēdnim patīk kur piesūkties;)

Edgars , pirms 2 gadiem :

Un vēl manas domas ka ja ir iespēja savā valstī piesaistīt ārvalstu uzņēmumus tas jau arī ir liels + 1)tie ir ieņēmumi valsts kasē 2)tās ir jaunas darba vietas

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Aivis Svirskis™

+138715

 
Ārzemju investīcijas Latvijas uzņēmumos ir pozitīva lieta, bet tai ir arī negatīvās puses. Viss ir atkarīgs no investora/ uzņēmuma īpašnieka un valsts ieņēmumu dienesta vēlmes un politiskās gribas kontrolēt to, lai kaut vai neliela daļa no peļņas tiktu deklarēta Latvijā, un nomaksāts ienākumu nodoklis. Lielās multimiljonu korporācijas ar simtiem ofisu dažādās jurisdikcijās, tai skaitā zemo nodokļu zonās, ir bēdīgi slavenas ar to, ka visa meitas uzņēmumu peļņa tiek novirzīta uz zemo nodokļu zonām, deklarēti tiek tikai izdevumi un reāli ienākumu nodoklī reti kurš šāds uzņēmums samaksā vairāk par 10%, parasti šī summa ir robežās no 5-7%. Piemēram, Lielbritānijā lielās starptautiskās bankas vidēji no nopelnītajiem miljardiem Lielbritānijā maksā ne vairāk kā 6%, kas ir 1/3 daļa no valstī noteiktā uzņēmuma nodokļa likmes. Domāju, ka līdzīga situācija ir praktiski visās valstīs un Latvija nav nekāds izņēmums.

pirms 2 gadiem  

Edgars , pirms 2 gadiem :

Jā interesanta shēma tiem miljardieriem.
Bet kas valstij konkrēti būtu jādara lai šie uzņēmumi samaksātu nodokli pilnā apmērā 23,59% ?

Aivis Svirskis™, pirms 2 gadiem :

Jāved sarunas un jālūdz samaksāt drusku vairāk, neko citu jau darīt nevar. Nodokļu optimizācija nav pretlikumīga darbība. Valsts līmenī ir jāmazina nodokļu slogs visiem uzņēmumiem, lai tirgus kļūtu pievilcīgs. Agresīva nodokļu iekasēšana darbojas tikai attiecībā uz vietējiem uzņēmējiem, lielie spēlētāji no valstīm, kur biznesa vešanai tiek likti šķēršļi, vienkārši aiziet un pārceļas uz kaimiņvalstīm. Daudziem lielajiem starptautiskajiem uzņēmumiem ir panāktas vienošanās valsts līmenī par nodokļu

Aivis Svirskis™, pirms 2 gadiem :

atlaidēm, par kurām mazie un vidējie uzņēmumi nevar pat sapņot.

Edgars , pirms 2 gadiem :

Jā izklausās negodīgi, tā itkā kāds speciāli darītu tā lai vietējie uzņēmumi nespētu konkurēt ar milzīgajiem eiropas un asv uzņēmumiem, noteikti kāds no tiem globalas pasaules galvenajiem, visu speciali tā ir noregulējis.

Aivis Svirskis™, pirms 2 gadiem :

Bagātajiem pieder pasaule.Kas maksā, tas pasūta mūziku.Visu pasaules valstu politiskās partijas lobē lielie uzņēmumi un uzņēmēji, tādēļ deputāti, kas vēlas saglabāt savu mandātu, vienmēr balso savu sponsoru interesēs jeb tā kā viņiem liek partija jeb frakcijas vadītājs.Lielākajai daļai no viņiem vispār nav nekādas saprašanas par ko tiek balsots. Savukārt nelielā saujiņa ideālistu, kas balso tautas labā vai pēc savas sirdsapziņas, nekad vairāk par vienu sasaukumu nenoturās un nekādu lomu nespēlē.

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.